فواید اوزون تراپی برای درمان بیماری‌های ستون فقرات

اوزون درمانی یک درمان منحصربه‌فرد است. این روش تلفیقی از طب جایگزین و طب مدرن می‌باشد. در این نوع درمان با استفاده از ازون میزان اکسیژن بدن را افزایش می‌دهند. اوزون تراپی از طریق فرآیندی به نام "اتوهموتراپی" یا "خون خود درمانی" انجام می‌شود. در این فرایند خون از بیمار گرفته شده و در معرض اوزون قرار می‌گیرد، سپس از طریق وریدها دوباره به بیمار تزریق می‌شود. نتایج به دست آمده حاکی از این است که این فرایند، هم اثر درمانی و هم اثر سم زدایی دارد. این نوع درمان عفونت‌ها را سرکوب کرده و سیستم ایمنی را تقویت می‌نماید.ازن تراپی روشی است که در آن تزریقی از اکسیژن و مواد مغذی هومیوپاتی انجام می‌شود. اوزون شکل بسیار فعال اکسیژن در عالم است و اوزون درمانی برای بهبود و ترمیم بافت، مفاصل، رباط و استخوان آسیب‌دیده از قدرت اکسیژن استفاده می‌کند. اکثر بیماران با استفاده از این روش درمانی، کاهش درد فوری و بهبود شکستگی استخوان را تجربه خواهند کرد.

اوزون درمانی با استفاده از اکسیژن به صورت قوی باعث بازسازی واحیای تاندون، بافت، لیگامنت و مفاصل آسیب دیده میشود . اوزون درمانی آرتروز زانو باعث بهبودی کامل وکاهش درد درمفاصل وبافت ها میشود و به بهبود آرتروز ساییدگی زانو و سایر مفاصل بدن کمک می کند. اوزون یک روش ضدالتهابی و یک درمان دائمی است که باعث بازسازی لیگامنت ها برای درد های مزمن مفاصل میشود اوزون درمانی بوسیله تزریق کلوژن دربافت های اتصال بدن انجام میشود و باعث تولید ماده و گازاوزون دربافت ها و بازسازی بافت های آسیب دیده و بافت های ضعیف دراطراف مفاصل میشود این مواد دربافت های اتصال آسیب دیده یا اطراف مفصل تزریق میشود وباعث بازسازی این نواحی میشود.

اوزون درمانی باعث ترمیم بافت های آسیب دیده مخصوصا بافت ها ولیگامنت های پاره شده و تخفیف علایم ساییدگی زانو میشود ازن درمانی باعث توقف درد والتهاب ، رساندن جریان خون بهتر،افزایش مواد مغذی برای بافت ها،رساندن اکسیژن به بافت های آسیب دیده میشود این روش باعث بهبود حرکت وکاهش درد مفصل هم میشود. در روش ازن درمانی زانو در مقایسه با جراحی هم برای بیمار و هم برای پزشک، خطر بسیار کمتری دارد، اقتصادی‌تر است و زمان بسیار کوتاه‌تری می‌برد.

کلینیک امید در مواجه با بیماری‌‌ها از پارگی و التهاب تاندون، رویکرد پلکانی دارد و پس از انجام معاینات دقیق استفاده از درمان‌های ساده‌تر را در اولویت خود قرار می‌دهد متخصصین طب فیزیکی این کلینیک ابتدا درمان‌‌های ساده و کم تهاجمی مانند درمان‌های دستی و فیزیوتراپی را به بیماران پیشنهاد می‌دهند. در صورتی که بیمار به درمان‌های ساده پاسخ نداد، استفاده از درمان‌های تهاجمی‌تر مانند تزریق اوزون توصیه می‌شود. مطالعات علمی و تجربه نشان داده‌اند ازون درمانی به عنوان بخشی از روند درمان، می‌تواند نتایج بسیار مثبتی در انواعی از بیماری‌ها داشته باشد، از جمله: دیسک کمر، کمردرد، آرتروز و پوکی استخوان. جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین رزرو وقت ملاقات لطفا با کلینیک تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت مراجعه به متخصصین ما در کلینیک فوق تخصصی درد و ستون فقرات در روزهای سه‌شنبه از ساعت 9 الی 15 می‌توانید با شماره‌های 22770585 و 22770586 تماس بگیرید.

ازون چیست؟


اوزون شکلی از اتم اکسیژن است. اکثر مردم با مولکول اکسیژن (o2) آشنا هستند. این فرم از اکسیژن در هوایی که ما تنفس می‌کنیم وجود دارد. اکسیژن مهم‌ترین عنصر برای سلامتی و تندرستی بدن ما محسوب می‌شود. در این شکل از اکسیژن 2 اتم اکسیژن وجود دارد که پایدارترین فرم اکسیژن (o2) را به وجود می‌آورد. (o2) کاملاً بی‌رنگ است. ازون (o3)، فرمی دیگر از مولکول اکسیژن است که از سه اتم اکسیژن تشکیل شده است. این اتم اضافی یعنی" اکسیژن سوم"، به ازن خواص درمانی قابل توجهی می‌دهد و از اکسیژن یک سوپر مولکول می‌سازد. اوزون به طور طبیعی در بدن یافت می‌شود. درواقع، هنگامی که دچار بیماری می‌شویم، گلبول‌های سفید خون، به عنوان بخشی از فرایند پاسخ ایمنی، ازون را تولید می‌کنند. با استفاده از اوزون تراپی شما اساساً سیستم ایمنی خود را به‌صورت طبیعی تقویت می‌کنید. این نوع درمان اثرات بسیار مطلوب بر بیماری‌های مزمنی دارد که با اختلال عملکرد سیستم ایمنی بدن در رابطه هستند، مانند التهاب‌ها یا عفونت‌ها.

مزایای ازون درمانی


اوزون درمانی خواص درمانی بسیاری قدرتمندی دارد. عوارض این روش بسیار کم است یا حتی می‌توان آن را بدون عارضه در نظر گرفت.

 مطالعات نشان می‌دهد ازن درمانی دارای مزایای متعددی است، از جمله:

  • جلوگیری از عفونت‌ها از طریق کشتن ویروس‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها. به‌خصوص عوامل بیماری زایی که نسبت به درمان مقاوم بوده و در بیماری‌های مزمنی مانند بیماری لایم دخالت دارند.
  • بهبود گردش خون از طریق افزایش جریان خون در سیستم قلبی عروقی.
  • اوزون درمانی سیستم ایمنی بدن را تنظیم می‌کند، بدین معنی که به سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند تا خود را در بهترین شرایط ممکن قرار دهد.
  • ازن درمانی از طریق تحریک آنزیم DPG (دی فسفوگلیسرات) جذب اکسیژن را افزایش می‌دهد. این آنزیم به سلول‌ها کمک می‌کند تا اکسیژن موردنیاز خود را به‌خوبی از جریان خون به دست آورند. این امر کمک می‌کند تا عفونت‌های بی هوازی و مقاوم از بین بروند. همچنین با تأمین اکسیژن اضافی برای سلول‌ها، محیطی را فراهم می‌نماید که آن‌ها بهتر بتواند شرایط خود را بازسازی کنند.
  • ازون درمانی میتوکندری ها را تحریک می‌کند. آن‌ها نیروگاه‌های سلولی هستند و انرژی در دسترس را برای شما افزایش می‌دهند.
  • اوزون درمانی توانایی آنتی اکسیدانی بدن شما را افزایش داده که در پی آن مقاومت بدن در برابر عوامل مخرب افزایش می‌یابد.

اوزون تراپی علاوه بر درمان مشکلات ستون فقرات برای کاهش دردهای مفصلی مانند درد مفصل شانه، زانو، مفصل لگن و ران و ... نیز موثر است.

استفاده از ازون درمانی برای بیماری‌های ستون فقرات مانند دیسک کمر

برای بسیاری از افراد مبتلا به فتق دیسک کمر، عمل جراحی گزینه  مناسبی نیست. بنابراین ممکن است این افراد درد قابل توجهی را در اثر بیماری خود تحمل کنند. اما خبر خوبی برای آن‌ها وجود دارد. محققان گزینه غیر جراحی برای آن‌ها پیشنهاد می‌کنند که بدون عوارض است و آن تزریق ازن می‌باشد. در درمان کمر درد و درمان ارتروز ستون فقرات اوزون درمانی بهترین پیشنهاد است زیرا:

  • ازن درمانی مستقیماً بر روی پروتئوگلیکان ها اثر می‌گذارد، پروتئین‌هایی که هسته دیسک‌های بین مهره‌ای را تشکیل می‌دهند. نتیجه این فرایند انتشار مولکول‌های آب و تحلیل ماتریکس دیسک است. سپس این ماتریکس توسط بافت فیبروز بازسازی می‌شود، نتیجه آنکه حجم دیسک کاهش یافته و فشار بر عصب‌ها کم می‌شود و یا از بین می‌رود.
  • اوزون درمانی اثرات ضد درد و ضد التهابی دارد که ممکن است درد ناشی از دیسک را کاهش دهد. گزارش شده است در بیمارانی که مبتلا به دردهای مزمن و حاد ناحیه کمر هستند، پس از یک هفته ازون درمانی- همانند استروئید درمانی- نتایج بسیار مطلوبی گرفته‌اند. حتی بیمارانی که 6 ماه اوزون تراپی خود را ادامه داده‌اند، نتیجه بهتری نسبت به استروئید درمانی گرفته‌اند.

در فرایند ازون درمانی چه روی می‌دهد؟


اتوهموتراپی یکی از رایج‌ترین و مؤثرترین روش‌های ازن تراپی است. در این فرایند حدود 170 الی 350 میلی لیتر خون از طریق یک سیستم کاملاً استریل از بیمار گرفته می‌شود و پس از آن وارد یک ظرف استریل می‌شود. هنگامی که خون به مقدار موردنیاز در ظرف جمع‌آوری گردید، ازن به ظرف تزریق می‌شود، ازون و خون به آرامی با هم مخلوط می‌شوند، اجازه داده می‌شود تا سلول‌های قرمز و سفید خون ازون را به‌خوبی جذب نمایند. سپس خون مخلوط شده با اوزون دوباره از طریق یک سیستم استریل به بدن تزریق خواهد شد. اغلب، کل این فرایند کمتر از 1 ساعت طول می‌کشد.

آیا ازون درمانی را باید به عنوان بخشی از فرایند درمان در نظر گرفت؟


بر اساس وضعیت و شرایط شما، پزشک در خصوص همه روش‌های درمانی با شما صحبت خواهد کرد و آن‌ها را به شما معرفی خواهد نمود. درحالی‌که ازون درمانی بسیار مؤثر است، اما نباید آن را یک چوب جادویی دانست که تمام مشکلات شما را برطرف می‌کند. اوزون درمانی یک درمان تکمیلی است که می‌تواند تفاوت‌های چشم‌گیری را در روند درمانی شما ایجاد کند. اما زمانی بیشترین اثر را دارد که به عنوان بخشی از فرایند درمان شما طراحی گردد. درمان کامل شما می‌تواند شامل مواردی همچون: انجام آزمایش‌های لازم، تغذیه درمانی، بهینه‌سازی هورمون‌ها، سم زدایی و دیگر روش‌های درمانی باشد.

به این پست امتیاز دهید.
فواید اوزون تراپی برای درمان بیماری‌های ستون فقرات
5 از 1 رای